الکتروپمپ

آریا صنعت نوین وارد کننده انواع الکتروپمپ شامل انواع پمپ های کف کش، پمپ آب و فاضلاب، موتور پمپ، پمپ کارواش، لجن کش و سانتریفیوژ، پمپ های دنده ای، پلیمری و دیافراگمی. الکتروپمپ وسیله ای است که از آن برای به حرکت در آوردن سیالات شامل مایعات و گازها از طریق نیروی مکانیکی استفاده میشود. البته از الکتروپمپ در به حرکت در آوردن مخلوط مایع با ذرات جامد که چگالی ذرات جامد بالاتر از 1 باشد در مخلوط به مایع که معمولا آب است نیز استفاده میشود. هر چند از تمام پمپ ها برای انتقال سیال استفاده میشود اما ساز و کار آنها بسته به نوعی که دارند میتواند کاملا متفاوت باشد. برخی از انواع الکتروپمپ از حرکت دورانی اجزا برای انتقال سیال استفاده می کنند حال آنکه گونه هایی از الکتروپمپ از حرکت رفت و برگشتی به صورت پیستونی استفاده می کنند و انتقال سیال با فرکانس مشخصی صورت می پذیرد. الکتروپمپ ها دارای یک مکانیزم مکانیکی مشخصی هستند که اغلب یا دورانی است یا رفت و برگشتی.

الکتروپمپ ها چگونه دسته بندی می شوند

تنوع الکتروپمپ ها چه از نظر نیروی محرک، صنایع مصرف کننده، نوع و فرکانس کاری و سیالی که منتقل می کنند بسیار گسترده می باشد. از این رو دسته بندی های متنوعی از الکتروپمپ وجود دارد. اما یک دسته بندی کلی برای الکتروپمپ ها وجود دارد که عبارتست از الکتروپمپ شفت مستقیم، الکتروپمپ جاذبه و الکتروپمپ گردش ثابت. الکتروپمپ ها می توانند نیروی محرک بسیار متنوعی از نیروی دستی و بصورت منوال، نیروی الکتریکی و یا حتی نیروی باد داشته باشند. از نظر سایز نیز تنوع الکتروپمپ ها بسیار گسترده بوده و از سایز های میکروسکپی برای تجهیزات دارویی و پزشکی گرفته تا سایز های بسیار بزرگ برای صنایع سنگین و نیروگاه ها و کشتی ها تولید می شوند. از الکتروپمپ ها در صنایع سبک و سنگین با اهداف بسیار متنوعی از پمپاژ آب از چاه، فیلترینگ آب آکواریوم، فیلترینگ آب دریاچه ها و پاشش آب فواره ها، صنایع ماشینی و خودرو سازی برای تزریق سوخت و خنک کردن آب، در صنایع تولید انرژی برای پمپاژ روغن و گاز طبیعی و در برج های خنک کننده استفاده می شود. در صنایع پزشکی و دارویی از الکتروپمپ ها برای پروسه های بیو شیمیایی در تولید دارو و همچنین بعنوان جایگزینی اجزای بدن بالاخص در قلب مصنوعی استفاده میشود.

پمپ
الکتروپمپ
پمپ کف کش
الکتروپمپ کف کش
پمپ لجن کش
الکتروپمپ لجن کش
پمپ شناور
الکتروپمپ شناور
پمپ سانتریفیوژ طبقاتی عمودی و افقی
الکتروپمپ سانتریفیوژ طبقاتی عمودی و افقی
پمپ سیرکولاتور خطی
الکتروپمپ سیرکولاتور خطی
پمپ دیافراگمی
الکتروپمپ دیافراگمی
دوزینگ پمپ
الکترودوزینگ پمپ
پمپ بشکه کش یاتخلیه بشکه
الکتروپمپ بشکه کش یاتخلیه بشکه
پمپ پریستالتیک
الکتروپمپ پریستالتیک
پمپ پیستونی
الکتروپمپ پیستونی
پمپ دنده ای
الکتروپمپ دنده ای
لوب پمپ
الکترولوب پمپ
پمپ پلیمری
الکتروپمپ پلیمری
مونوپمپ
الکترومونوپمپ
پمپ روغن داغ
الکتروپمپ روغن داغ
پمپ اب و فاضلاب
الکتروپمپ اب و فاضلاب
پمپ اسلاری
الکتروپمپ اسلاری
بوستر پمپ
الکتروبوستر پمپ
پمپ آب خانگی
الکتروپمپ آب خانگی
پمپ اسید
الکتروپمپ اسید
پمپ گریز از مرکز
الکتروپمپ گریز از مرکز
پمپ آب صابون
الکتروپمپ آب صابون
پمپ استیل
الکتروپمپ استیل

پمپ چیست؟

همواره نياز به جابه‌جايي مايعات علي‌الخصوص آب از دغدغه‌هاي مهم بشر از قديم الايام بوده است.

اختراع پيچ ارشميدس جهت انتقال آب از رودخانه به زمينهاي كشاورزي اطراف اولين پاسخ به اين دغدغه بوده و انواع تلاشها براي طراحي و ساخت وسيله مكانيكي جهت انتقال مايعات از آن پس صورت پذيرفته است.

پمپ، وسيله مكانيكي است كه انرژي مكانيكي، را به سيال منتقل نموده و فشار آن را بالا مي برد تا اين فشار براي غلبه بر اصطكاك‌هاي سيال با بدنه لوله، شيرآلات، ديواره كانال، ... مصرف شود وسيال به محل مورد نظر منتقل شود.
با توجه به گستردگي نوع مايعات و نيازهاي مختلف انتقال انواع مختلفي از جمله گريز از مركز( سانتريفيوژ) جابه‌جايي مثبت، دنده‌اي، دوزينگ، پيستوني، پلانجري، ديافراگمي، لجن‌كش، كف‌كش، چند‌طبقه مولتي استيج، پرستالتيك طراحي و ساخته شده است.

انواع پمپ:

1. پمپ جابجایی
شامل پمپ رفت و برگشتی مانند: پیستونی، پلانجری، دیافراگمی

2. پمپ دینامیکی
شامل توربو پمپ ها، محیطی، خاص که همه این موارد شامل پمپ های جریان محوری، جریان مختلط، جریان شعایی، یک طبقه، چند طبقه، مکش زا، کشش گازی، الکترو مغناطیسی و غیره می باشد.

3. پمپ گردشی
پمپ های گردشی شامل چرخ دنده ای ها

TEL :
Fax : 021-33116613
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2019 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation