پمپ اسلاری

شرکت آریا صنعت عرضه کننده انواع پمپ اسلاری :
اسلار ترکیبی از سیال به همراه مقداری ذرات جامد است، اسلار می تواند در دو نوع اشباع شده ( اغلب از ذرات ریز و زبر و ساینده تشکیل شده اند، که تمایل به ایجاد مخلوط پایدار و یکنواختی را ایجاد کرده و باعث افزایش و سیکوزیته سیال شوند ) باشد.

اجزای پمپ اسلاری:
پمپ‌های اسلاری رادین از چهار بخش اصلی هیدرولیکی، بخش آببندی، بخش یاتاقان‌بندی و بخش بیس پمپ تشکیل شده است. برای هر سایز از پمپ‌ این بخش‌ها دارای تنوع و گوناگونی می‌باشند که متناسب با نیاز مشتری هر یک از این بخش‌ها به نحو صحیح انتخاب می‌شود. مهندسان رادین با بررسی نیاز مشتریان بهترین نوع بخش‌های مختلف پمپ اسلاری را برای آنها انتخاب خواهند نمود، تا با افزایش عمر قطعات و بهبود عملکرد آنها، رضایت بیشتری را برای مشتریان خود فراهم آورند.

انواع پمپ اسلاری:
1-پمپ سانتریفیوژ
2-پمپ پریستالتیک

کاربرد پمپ اسلاری:
آب و فاضلاب (لایروبی مسیر‌های آب)
شیلات و صنایع دریایی
نیروگاه های فسیلی (حذف مواد ته نشین)
صنایع کاغذ سازی
نفت و گاز (پمپ گل حفاری)
کارخانجات فرآوری معادن
صنایع آهن و فولاد (پمپ آب خنک کن)
سدها (حذف مواد ته نشین شونده)

خصوصیات پمپ اسلاری:
خصوصیات اسلاری
1- سایش
سایش زمانی رخ می دهد که ذرات سفت و سخت روی سطح جامد، تحت فشار و حرکت قرار بگیرد که معمولا این پدیده در پمپ های اسلاری فقط در دو قسمت رخ می دهد: بین پروانه و بوش گلویی و بین محور چرخان و پکینگ ثابت
2- خوردگی فیزیکی:
خوردگی فیزیکی نوعی از سایش است که در آن سطوح قطعات پمپ در تماس با ذرات جامد سیال از بین می رود. به طور کلی سه نوع خوردگی فیزیکی وجود دارد: بستر لغزان، برخورد تصادفی و برخورد جهت دار.
3-خوردگی شیمیایی:
خوردگی شیمیایی انواع مختلفی دارد که شامل خوردگی یکنواخت، گالوانیک، ترک، چاله کنی، دانه ای، تنشی و خوردگی فیزیکی- شیمیایی می باشد که در پمپ های اسلاری محافظت در برابر خوردگی فیزیکی- شیمیایی اهمیت زیادی دارد. این خوردگی نتیجه سایش یک لایه اکسید می باشد روی سطوح پمپ که با سیال تماس مستقیم دارد تشکیل شده است.
مشخصات فنی پمپ اسلاری

جنس پمپ اسلاری:فولاد
محدوده دبی پمپ اسلاری:500تا 10000مترمکعب برساعت
سایزپمپ اسلاری:10تا18اینج
محدوده هد پمپ اسلاری:1تا6بار
جهت دریافت اطلاعات فنی پمپ اسلاری باشرکت آریا صنعت تماس حاصل فرمایید.

TEL : 021-33116613 | 33961181
Fax : 021-33947858
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation