پمپ سیرکولاسیون

پمپ سیرکولاسیون در مسیر خط لوله جریان سیالات نصب میشود و نقش آن به جریان انداختن دائمی آب یا سیالات دیگر است. در سیستم های گرمایشی خانگی پمپ سیرکولاسیون برای به جریان انداختن آب در خط لوله و شوفاژ ها و عدم ثبات جریان استفاده میشود. در صورتیکه از پمپ سیرکولاسیون در مسیر جریان و خط لوله استفاده نشود از لحظه ای که آب داغ باز میشود تا لحظه ای که دسترسی به آب داغ وجود دارد زمان زیادی طول می کشد. این امر سبب هدر رفتن میزان زیادی آب قبل زا دسترسی به آب داغ میشود. طراحی پمپ سیرکولاسیون معمولا به دو شکل همراه با شافت سیل و بدون شافت سیل صورت می گیرد. در خطوط جریان سیال با متغیر های کوچک از پمپ سیرکولاسیون بدون کیت های کنترل پیچیده استفاده میشود اما در خطوط جریان با اتصالات مکانیکی زیاد که دستخوش متغیر های زیادی هستند پیشنهاد استفاده از پمپ سیر کولاسیون با کیت های کنترل دما، فشار و تایمر می باشد.

مشخصات فنی پمپ سیرکولاسیون

پمپ سیرکولاسیون در دسته پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ قرار میگیرد که معمولا در مدار بسته جریان سیال و یا مدارهای سیال با فشار اولیه بسته میشود. موارد استفاده از پمپ سیرکولاسیون اغلب در مدارهای آب گرم و فوق گرم تا 120 درجه سانتی گراد و سیستم های انتقال حرارتی مانند بویلر ها و راکتورها می باشد. از پمپ سیرکولاسیون در استخر ها و در مسیر پاکسازی آب استخر ها نیز استفاده میشود. پمپ سیرکولاسیون در دو نوع اصلی On-Demand (که در لحظه نیاز آب گرم شروع به کار می کند) و Time and Temperature (که دارای تایمر برای کار و یا ترموستات حساس به دما بوده و با کاهش دمای آب بر اثر سکون شرع به کار می کند).
انتخاب سایز پمپ سیرکولاسیون طبق یک معاله ساده مکانیک سیالات صورت می پذیرد:پمپ سیرکولاسیون GRUNDFOS سری UPS 32-80 Fپمپ سیرکولاسیون GRUNDFOS سری UPS 32-80 F
|
10 bar
موجود
پمپ سیرکولاسیون خطی APEX سری GPD 32-6Sپمپ سیرکولاسیون خطی APEX سری GPD 32-6S
|
10 bar
موجود

TEL :
Fax : 021-33116613
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2019 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation