الکتروگیربکس

الکترو گیربکس | آریا صنعت نوین وارد کننده و عرضه کننده انواع الکتروگیربکس های صنعتی شامل الکترو گیربکس هلیکال وخورشیدی وکرانویل و الکتروگیربکس آویز جرثقیل، گیربکس های حلزونی و دور متغیر میباشد. الکتروگیربکس ها بخشی از سیستم انتقال قدرت می باشند که وظیفه آنها کنترل سرعت انتقال و نحوه انتقال است. الکتروگیربکس ها از دو یا چند چرخدنده در تماس با یکدیگر بطور معمول برای انتقال حرکت از یک محور دورانی به محوری دیگر با سرعت و گشتاور متغیر مورد استفاده قرار می گیرند. گیربکس ها حاوی چند چرخدنده با قابلیت حرکت و سوییچ بین آنها با منظور تغییر سرعت و گشتاور حرکتی می باشند. جابجایی بین دنده های درگیر در حرکت الکتروگیربکس می تواند بصورت دستی توسط اوپراتور و یا بصورت اتوماتیک صورت پذیرد. برخی الکتروگیربکس ها دارای کنترل های مستقیم و معکوس نیز می باشند. الکتروگیربکس ها به تنهایی یه سازه کاملا مکانیکی هستند که نقش موثری در سرعت عملکرد و انتقال قدرت در بسیاری از ماشین آلات و سازه های مکانیکی دارند.

صنایع مصرف کننده الکتروگیربکس

هر چند تصور عمومی از الکتروگیربکس همان جعبه دنده و گیربکس اتومبیل های سواری است اما استفاده از الکتروگیربکس به عنوان یکی از اصلی ترین اجزای ماشین آلات دینامیک در صنعت و نقش موثر آنها در بالا بردن راندمان و سرعت کاری و همچنین طول عمر دیگر قطعات امری غیر قابل انکار می باشد. از الکتروگیربکس ها در ماشین آلات کشاورزی، معدنی، راهسازی، توربین ها و جرثقیل ها نیز استفاده میشود هر چند در بسیاری از سیستم های مکانیکی حساس علاوه بر الکتروگیربکس از درایو های هیدرواستاتیک و کیت های الکتریکی کنترل و تطابق سرعت نیز استفاده میشود. در موتور های احتراق داخلی از الکتروگیربکس برای اتصال میل لنگ به منظور افزایش گشتاور حرکت با کاهش سرعت موتور استفاده میشود بدین معنا که شفت خروجی الکتروگیربکس با سرعت دورانی کمتری از شفت درونی و ورودی آن حرکت می کند و این سبب یک مزیت مکانیکی شده که آن افزایش گشتاور حرکتی می باشد. البته الکتروگیربکس ها قابلیت عملکرد بصورت برعکس یعنی افزایش سرعت دورانی شفت با کاهش گشتاور را نیز دارند. برخی از الکتروگیربکس های ساده تر نیز وجود دارند که تنها وظیفه تغییر جهت دوران را بر عهده دارند.

گیربکس خورشیدی
الکتروگیربکس خورشیدی
گیربکس شافت مستقیم
الکتروگیربکس شافت مستقیم
گیربکس حلزونی
الکتروگیربکس حلزونی
گیربکس صنعتی
الکتروگیربکس صنعتی
گیربکس آویز
الکتروگیربکس آویز
گیربکس هالوشافت
الکتروگیربکس هالوشافت

کاربردگیربکس حلزونی:

شرکت آریا صنعت عرضه کننده انواع الکتروگیربکس حلزونی:

گیربکس صنايع كاشي -گیربکس صنایع سراميك
گیربکس بالابرها-گیربکس كانوايرهاي كوچك
گیربکس نوار نقاله ها-گیربکس آسياب هاي كوچك
گیربکس سيستم هاي انتقال مواد-گیربکس ديزل ژنراتورها-گیربکس كمپرسورها
پمپ هاي سيلندري -گیربکس ماشين هاي بلوك زنی
گیربکس ماشین آجر زنی -گیربکس وزنده ها
گیربکس هواكش ها-گیربکس ميكسرهاي بشكه اي
گیربکس خورد كن ها-گیربکس ماشين غربال گري
گیربکس ميكسرهاي بتن -گیربکس ماشين آلات بسته بندي
گیربکس شيشه پر كني -گیربکس لرزاننده (SHAKER)
گیربکس كوره هاي صنعتي -گیربکس کانوایر
گیربکس نوار نقاله -گیربکس بالابر
گیربکس صنایع غذایی-گیربکس دستگاه نانوایی
گیربکس دستگاه جابجایی

الکتروگیربکس چیست و چه کاربردی دارد

ساده ترین تعریفی که از الکتروگیربکس می توان ارائه داد یک واحد مکانیکی شامل یک شافت که در داخل یک هوزینگ قرار گرفته است و تعدادی از انواع دنده های مدور بر روی آن واقع شده اند. البته گیربکس برای اینکه کاربرد مناسب تری داشته باشد و حرکت و انتقال قدرت آن بصورت نرم تر و بدون ضربه صورت پذیرد نیاز به متعلقاتی مانند صفحه های اصطکاکی دارد. هدف اصلی از بکارگیری الکتروگیربکس ها در سیستم های مکانیکی افزایش گشتاور همزمان با کاهش سرعت حرکت موتور دوار که گاهی از نوع الکتروموتور و گاهی موتور های احتراق داخلی و یا انواع دیگر موتور های دوار است. این بدان معنا است که شافت خروجی الکتروگیربکس ها با سرعت دورانی کمتری نسبت به شافت ورودی گردش کرده و این کاهش سرعت یک مزیت مکانیکی به همراه خواهد داشت که افزایش گشتاور می باشد.

TEL :
Fax : 021-33116613
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2019 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation