پمپ شناور

شرکت آریا صنعت عرضه کننده انواع الکتروپمپ شناور:
پمپ شناور یا الکترو پمپ شناور وسیله ای است که به منظور پمپاژ آب و سایر مایعات در کاربری هایی مانند کشاورزی ، صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرد. در تعریف پمپ می توان گفت که پمپ نوعی وسیله ی مکانیکی است که از طریق افزایش فشار جریان سیالات ، عمل انتقال آن را انجام می دهد.
مکانیسم عمل پمپ شناور به این صورت است که با گردش الکتروموتور، به حرکت در آمده و سبب پمپاژ آب و مایعات دیگر از چاه به سطح زمین جهت مصارف مختلف می شود.

کاربردهای پمپ شناور:
این پمپ ها دارای کاربری های مختلفی می باشند. از جمله ی این کاربردها می توان به پمپ لجن کش چاه آب و سیستم آبیاری در مزارع و باغ ها ، شستشوی صنعتی ، آب نماها ، نیروگاه ها ، آب رسانی مسکونی ، اطفاء حریق و آتش نشانی ، سیستم آبیاری بارانی ، تامین آب اضطراری ، تصفیه خانه های آب ، سیستم آب رسانی صنعتی مانند معادن ، زهکشی آب های تحت الارض ، حوضچه ها و پرورش ماهی ها ، ایستگاه های زهکشی ، کنترل سیل ها

پمپ شناور ها از نظر نوع طراحی و ساختمان داخلی به چند دسته تقسیم می شوند:
پمپ شناور را در انواع مختلفی می توان خریداری کرده و برای کابری های مختلف استفاده کرد. سازندگان این نوع پمپ ها با ایجاد تنوع بسیار در طراحی محصولات خود، قدرت انتخاب را برای مشتریان بالا برده اند. از این رو مشتریانی که برای خرید پمپ شناور اقدام می نمایند، قادرند با دریافت کاتالوگ و مشخصات فنی چندین مدل پمپ شناور از فروشنده، مناسب ترین گزینه را برای فعالیت خود تهیه نمایند. از پرکاربرد ترین پمپ های شناور می توان به پمپ شفت غلافی، پمپ شناور توربینی، پمپ جریان محوری (ملخی) و الکتروپمپ شناور اشاره نمود.
پمپ شناور توربینی:
در این نوع پمپ ها، مسیر مایع به موازات محور قرار گرفته و به صورت زاویه دار نسبت به آن خارج می شود. به همین جهت است که در این نوع پمپ ها، پروانه های جریان مختلط را به کار می برند.
الکتروپمپ شناور:
همانطور که از نام این نوع پمپ ها مشخص است، در آن ها از یک الکتروموتور و پمپ که با یکدیگر کوپل شده اند، استفاده می شود. این نوع پمپ را عموما در چاه های عمیق به کار می برند و در آن، آبی که وارد الکتروموتور می شود، هم می تواند موجب خنک شدن آن و هم روانکاری یاتاقان ها شود.
پمپ شناور جریان محوری
به پمپ های جریان محوری، اصطلاحا پمپ ملخی نیز گفته می شود که ساختار عملکردی تقریبا مشابهی با پمپ شناور توربینی دارند. با این تفاوت که در این پمپ ها، سیال به صورت موازی با شفت از پروانه خارج می شود. در این پمپ ها، از طریق نیروی پروانه، به مایع فشار وارد شده و موجب انتقال آن می گردد.
پمپ شناور شفت غلافی:
در پمپ های گریز از مرکز شفت غلافی، ابتدا سیال از طریق پروانه به سمت خروجی که به صورت یک لوله در اطراف محور شده است، فرستاده می شود.

مشخصات فنی پمپ شناور

این تجهیزات از دو قسمت اصلی الکتروموتور و پمپ ساخته شده اند. پمپ شناور در انواع تک فاز و سه فاز تولید و عرضه می شود. جنس پمپ ها معمولا در دو نوع استیل و برنز می باشد که معمولا جنس استیل آن نسبت به جنس چدن دارای مزایایی همچون مقاومت بیشتر، آبدهی و راندمان بالاتر ، مصرف برق کمتر و می باشد.

TEL : 021-33116613 | 33961181
Fax : 021-33947858
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation