گیربکس هالوشافت

گیربکس هالوشافت در شکل های مختلفی برای کاربری های صنعتی مختلف تولید میشود. انواع گیربکس هالوشافت شامل گیربکس هالوشافت خورشیدی، گیربکس هالوشافت حلزونی و گیربکس هالوشافت هلیکال می باشد. نقش اصلی گیربکس هالوشافت کاهنده سرعت موتور می باشد. گیربکس های هالوشافت قابلیت اتصال مستقیم با الکتروموتور ها را بدون نیاز به سیستم کوپلینگ در بین دو ماشین و از طریق ورود شافت خروجی الکتروموتور ها به داخل سوراخ شافت گیربکس هالوشافت میسر میسازد. این امر پروسه جداسازی برای تعمیرات، حفظ و نگهداری اجزای تشکیل دهنده را نیز ساده تر می کند و دو سیستم با اتصال ساده و جداسازی راحت با هم کار می کنند. آریا صنعت وارد کننده و عرضه کننده انواع گیربکس هالو شافت در ایران می باشد.

مشخصات فنی گیربکس هالوشافت

راستای محور های ورودی و خروجی گیربکس هالو شفت به نوع الکتروگیربکس بستگی داشته و در گیربکس خورشیدی معمولا بصورت هم راستا و در گیربکس های حلزونی بصورت عمود بر هم می باشد. گیربکس های هالوشافت در یک سمت با ورود شافت الکتروموتور و در سمت دیگر از طریق اتصال پیچ و مهره در داخل سوراخ های طراحی شده بر روی فلنچ های خود به سیستم متصل میشوند. گیربکس های هالوشافت فضای کمتری را در سیستم نسبت به دیگر انواع الکتروگیربکس اشغال می کنند که این به سبب حذف سیستم کوپلینگ با موتور می باشد. همچنین گیربکس هالوشافت قابلیت اتصال در هر زاویه ای بصورت عمودی و افقی را با دارا بودن طراحی های مختلف فراهم آورده و سیستم روغنکاری دائمی و بدون نیاز به شارژ آنها قابلیت نصب آنها در موقعیت های خاص را قدرتمند تر می سازد. آریا صنعت ارائه دهنده مشاوره قبل از خرید گیربکس هالو شافت با سال ها تجربه مستمر در امر ماشین آلات اتوماسیون صنعتی.

گیربکس هالو شافت Bonfiglioliگیربکس هالو شافت Bonfiglioli
|
1090 KW
موجود
گیربکس هالو شافت Rossi گیربکس هالو شافت Rossi
|
0.75 KW
موجود
گیربکس هالو شافت JIE آمریکاگیربکس هالو شافت JIE آمریکا
|
4908 KW
موجود
گیربکس هالوشافت خورشیدی HPFگیربکس هالوشافت خورشیدی HPF
|
200 Nm
موجود
گیربکس هالوشافت SEWگیربکس هالوشافت SEW
گیربکس SEW آلمان
| SEW

موجود

مقایسه گیربکس هالوشافت با گیربکس با شافت صلب

در مقایسه با شافت صلب گیربکس هالو شافت دارای وزن کمتر در قطر برابر است که این کاهش وزن برابر با یک استوانه با قطر سوراخ و به طول عمق آن می باشد و از این رو در جایی که وزن کمتر معیار انتخاب است گیربکس هالوشافت انتخاب مناسبی می باشد. این در حالی است که وجود سوراخ در شافت گیربکس هالوشافت میزان تمرکز تنش بلاخص در مقابل تنش پیچشی و تنش برشی را در اتصال به الکتروموتور هایی با سرعت رانش اولیه و گشتاور ورودی بالا افزایش می دهد که از معایب گیربکس هالوشافت محسوب میشود.
شایان ذکر است در وزن برابر شافت گیربکس هالو شافت دارای قطر بالاتری از شافت گیربکس با شافت صلب است (اغلب در تولید گیربکس ها این مورد رعایت میشود و گیربکس های هالو شافت دارای قطر شافت بالاتری هستند)، و با توجه به نحوه توزیع تنش های برشی و پیچشی در وزن برابر گیربکس هالوشافت قابلیت های بالاتری دارد. شافت های تو خالی (هالوشافت) برای تولید دارای مراحل پیچیده تری هستند و دارای قیمت بالاتری هستند و فرکانس طبیعی گیربکس های هالوشافت بالاتر از گیربکس های شافت صلب می باشد. گیربکس های هالو شافت دارای ممان اینرسی بالاتری بوده و قابلیت انتقال میزان بالاتری از گشتاور را دارند. هر چند گیربکس هالوشافت بطور کلی دارای توان بالاتری از گیربکس های معمولی نیست اما نسبت توان به وزن در آنها بالاتر می باشد.

قیمت گیربکس هالو شافت

قیمت گیربکس هالو شافت بیش از هر چیر به نوع آن بستگی دارد چرا که بسیاری از انواع گیربکس ها شامل خورشیدی، گیربکس حلزونی بصورت هالو شافت تولید میشوند. فاکتور دومی که بر قیمت گیربکس هالو شافت تاثیر مستقیم دارد قابلیت های کاری شامل گشتاور خروجی، توان خروجی، نسبت تبدیل سرعت می باشد که با بالا رفتن این قابلیت ها طبیعتا قیمت گیربکس هالو شافت نیز بالا می رود. فاکتور نهایی تاثیر گذار بر قیمت گیربکس هالو شافت برند و کشور تولید کننده است چرا که برند های معتبر تولید کننده مانند گیربکس SEW آلمان دارای توانایی های بسیار بالا، دقت بالا، حداقل آسیب به دیگر اجزای سیستم و طول عمر بسیار مناسبی بوده و طبیعتا قیمت بالاتری نیز دارد. قیمت گیربکس هالو شافت تولید کشور چین از نوع حلزونی دارای توان حداکثر 15 کیلو وات Kw، با سرعت زاویه ای خروجی 14-280 دور در دقیقه rpm، سرعت ورودی حداکثر 1400 دور در دقیقه rpm، از نوع فلنچ دار و تولید شده با بدنه از جنس آلیاژ آلومینیوم سخت، دارای یاتاقان بلبرینگ از نوع BOM/JUWEI در بازار جهانی حدود 300 دلار می باشد. این در حالی است که قیمت گیربکس هالو شافت با توان بالا برای مصارف معدنی با توان حداکثر 200 کیلو وات Kw و گشتاور حدااکثر خروجی 15 کیلو نیوتن متر kNm و سرعت خروجی حداکثر 374 rpm تولید شده با بدنه چدنی و محصول کشور چین حدود 5500 دلار قیمت دارد.

TEL : 021-33116613 | 33961181
Fax : 021-33947858
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2022 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation