الکتروموتور ترمزدار

الکتروموتور ترمزدار یا استپ دار گونه ای از الکتروموتور ها می باشند که با قطع اتصال برق بلافاصله از حرکت می ایستند. استفاده از الکتروموتور ترمز دار در اتصالات بسیاری از ماشین آلات صنعتی مانند بالابر های فروشکاهی، پله های برقی و در اتصالات بسیاری از ماشین آلات صنعتی دارای مزایایی می باشد. در بسیاری از ماشین آلات قطعات الکتروپمپ و الکتروگیربکس می باید بلافاصله پس از قطع و یا با دستور سوییچ از حرکت باز ایستند. در این مواقع اتصال و استفاده از الکتروموتور ترمزدار به عنوان عامل محرک و توقف ضروری می باشد. البته با نصب تجهیزات لازم می توان الکتروموتور های معمولی را نیز ترمز دار نمود. این اتصالات بصورت تک و دوبل تولید شده و قابل سوار کردن بر روی هر الکتروموتوری می باشند. آریا صنعت وارد کننده الکتروموتور های ترمزدار با برند های مختلف در ایران می باشد.

مشخصات فنی الکتروموتور ترمزدار

الکتروموتور ترمزدار گاهی با بکار گیری اتصال اینورتر و با توقف درایو موتور عمل می کند و گاهی نیز بصورت ترمز مکانیکی که استفاده از اینورتر در الکتروموتور ترمزدار هم عملکرد سریع تری داشته و هم استحلاک کمتری را برای موتور بوجود می آورد. ترمز های مکانیکی بکار رفته در الکتروموتور ترمز دار ساختار ساده ای دارند و از دو دیسک یکی ثابت متصل به بدنه الکتروموتور و دیگری سوار بر شافت و آرموتور هستند. بصورت عادی و در حالت قطع جریان این دو دیسک از طریق لنت با فشار فنر بر روی هم فشرده شده و الکتروموتور ترمزدار توقف کامل دارد. در لحظه اتصال جریان یک آهنربای مغناطیسی وارد عمل شده و دو دیسک را از هم جدا کرده و آرموتور در الکتروموتور ترمزدار شروع به گردش و عمل می کند. از این دسته الکتروموتور ترمزدار در بالابرها استفاده بسیاری میشود. آریا صنعت ارائه دهنده مشاوره خرید و استعلام خرید الکتروموتور ترمز دار در ایران می باشد.

الکتروموتور ترمزدار MGM سری BMالکتروموتور ترمزدار MGM سری BM
|
3000 rpm
موجود
الکتروموتور ترمزدار MGM سری BAالکتروموتور ترمزدار MGM سری BA
|
1000 rpm
موجود
الکتروموتور ترمزدار 3 فاز ROSSIالکتروموتور ترمزدار 3 فاز ROSSI
|
90 KW
موجود
الکتروموتور ترمزدار ABBالکتروموتور ترمزدار ABB
ABB
| ABB

موجود
الکتروموتور تک فاز ترمزدار 1440 rpmالکتروموتور تک فاز ترمزدار 1440 rpm
|

موجود

قیمت الکتروموتور ترمزدار

قیمت الکتروموتور ترمزدار به سبب کیت الکتریکی که بصورت آپشن بر روی آن نصب شده است بالاتر از قیمت الکتروموتور های معمولی بدون سیستم ترمز می باشد. اما با توجه به آسیب کمتری که به سبب دارا بودن سیستم ترمز به دیگر اجزای سیستم میرساند این اختلاف قیمت توجیه اقتصادی دارد. قیمت الکتروموتور ترمزدار ABB با توان 0.37 کیلو وات KW با توان کاری 50 الی 60 هرتز HZ از نوع 3 فاز با ولتاژ 440-600 ولت دارای بدنه از جنس چدنی با قابلیت کاری در محیطی بین -20 الی 40 درجه سانتی گراد دارای سیم پیچ های داخلی تمام مسی و دارای جریان متناوب AC حدود 350 دلار در بازار جهانی قیمت دارد. این در حالی است که قیمت الکتروموتور ترمزدار چینی با توان های پایین از نوع تک فاز با توان حدودی 120 وات W، با نیروی برق جریان ثابت DC در حدود 80 دلار می باشد.

TEL : 021-33116613 | 33961181
Fax : 021-33947858
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation