گیربکس دور متغیر

گیربکس دور متغیر (Variable Speed Drive) دسته از گیربکس های صنعتی هستند که قابلیت تغییر دور در آنها از کم به زیاد و از زیاد به کم با ضریب تغییر دور مشخص وجود دارد. گیربکس دور متغیر برای اولین بار توسط شرکت SEW آلمان معرفی شد و امروزه نیز این شرکت از بزرگترین و پیشگامان تولید گیربکس دور متغیر می باشد. هر چند با بهبود این تکنولوژی شرکت های تولید کننده دیگر مانند موتوواریو ایتالیا نیز به تولید گیربکس دور متغیر می پردازند. در صنایع بسیار اتفاق می افتد که در شرایط ایده آل گشتاور آغازین کار بالا و دور آغازین پایین تر بوده و به تدریج این نرخ تغییر نماید. در این موارد از گیربکس های دور متغیر استفاده میشود. بعنوان مثال در نخ ریسی ها که بتدریج با گشتن نخ به دور دوک قطر دوک افزایش پیدا می کند. و یا در کاربری های صنایع سنگین مانند کشتی ها که برای جلوگیری از ضربه های احتمالی به دیگر قطعات ایده آل تر است که شروع حرکت با گشتاور بالا و دور کم صورت پذیرد. آریا صنعت وارد کننده انواع گیربکس دور متغیر در ایران می باشد.

مشخصات فنی گیربکس دور متغیر

گیربکس دور متغیر در شکل های مختلف و با سری کد های مختلف شامل گیربکس دور متغیر فلنج دار، گیربکس دور متغیر بسته بدون تهویه و گیربکس دور متغیر اتصال از پایین دسته بندی می شوند. گیربکس های دور متغیر به دو صورت کنترل دستی و کنترل از راه دور عمل می کنند. در کنترل دستی تغییر دور گیربکس دور متغیر بنا به کاربری توسط اوپراتور صورت می گیرد. البته راه کارهایی نیز برای تغییر دور الکتروگیربکس های معمولی نیز وجود دارد که این امر با نصب اینورتر و استفاده سری اینورتر و گیربکس در کنار هم میسر می باشد. گیربکس دور متغیر SEW آلمان در دو سری D , VU معرفی شده است. این گیربکس های دور متغیر تحت نام های تجاری VARIBLOC®® و VARIMOT®® که اشاره به الکتروموتور بکار گرفته شده در آنها که دارای تسمه V بلت می باشد اشاره دارد. گیربکس دو متغیر تا ظرفیت 45 کیلو وات KW قابلیت بهره برداری دارد. به زبان ساده تر با ترکیب گیربکس دور متغیر VARIBLOC®® و VARIMOT®® با هر کاهنده سرعت و افزاینده گشتاوری می توان یک گیربکس با قابلیت های نا محدود در تغییر رینج گشتاور و دور خروجی داشت. الکتروموتور بکار گرفته شده همراه با گیربکس دور متغیر از نوع DRS و یا DRE می باشد که دارای استاندارد مصرف و راندمان اروپا می باشد. آریا صنعت ارائه دهنده مشاوره قبل از خرید گیربکس دور متغیر در ایران با سال ها سابقه در امر ماشین آلات صنعتی می باشد.

گیربکس دور متغیر SEW سری VU/VZگیربکس دور متغیر SEW سری VU/VZ
گیربکس SEW آلمان
| SEW
45 KW
موجود
گیربکس دور متغیر SEW سری Dگیربکس دور متغیر SEW سری D
گیربکس SEW آلمان
| SEW
11 KW
موجود
گیربکس دور متغیر ضد انفجار Planetrollگیربکس دور متغیر ضد انفجار Planetroll
|
11 Kw
موجود

مزایای استفاده از گیربکس دور متغیر

مهمترین مزیت استفاده از گیربکس دور متغیر کاهش تنش کششی در خروجی و در درایوی است که بصورت متصل با گیربکس دور متغیر کار می کند که این قابلیت به سبب امکان تغییر سرعت به میزاان کم و زیاد و بصورت آرام و سریع می باشد. همچنین سیستم های هوشمند و کیت های نصب شده بر روی گیربکس دور متغیر قابلیت تعریق یک مکانیزم تغییر دور بصورت الگوریتم کار دائمی را نیز به آنها می دهد. قابلیت اتصال به الکتروموتور ها در هر دور کاری بدون ایجاد ضربه خروجی این دسته از گیربکس های دور متغیر را تبدیل به تطابق پذیرترین نوع گیربکس نموده است. همچنین قابلیت هم کردن میزان دور خروجی به صفر سبب شده است در برخی سیستم های مکانیکی از گیربکس دور متغیر به عنوان کلاچ نیز استفاده شود. هوزینگ بسیار بسته و نفوذ ناپذیر این گیربکس ها قابلیت نصب در هر محیط و در هر زاویه ای بصورت عمودی و افقی را فراهم آورده است.

قیمت گیربکس دور متغیر

قیمت گیربکس دور متغیر با توجه به تکنولوژی بالای تولید و برند های برتر تولید کننده اندکی بالاتر از گیربکس های تک سرعته می باشد. اما با توجه به آسیب بسیار اندک در مقایسه با گیربکس های معمولی که این سری از گیربکس ها به محصول نهایی و دیگر اجزای درگیر در سیستم می رسانند قیمت گیربکس دور متغیر توجیه اقتصادی پیدا می کند. در بین برند های تولید کننده قیمت گیربکس SEW دور متغیر که بنیانگذار این سری از گیربکس های صنعتی نیز بوده است از دیگر برند ها بالاتر می باشد.

TEL : 021-33116613 | 33961181
Fax : 021-33947858
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation