پمپ آب صابون

پمپ آب صابون دسته ای از الکتروپمپ های سانتریفیوژ است که از آن برای به گردش در آوردن خنک کننده هایی مثل آب صابون و روغن استفاده می شود. وظیفه پمپ آب صابون گردش روغن، آب صابون و یا مایعاتی دیگر با غلظت و ویزکوزیته پایین می باشد که این جریان منتهی به سطح برش سنگ، فلز شده و در سوراخ زنی ها با دریل، برش سنگ توسط دستگاه های برش و در تراشکاری و براده برداری مورد استفاده قرار می گیرد. آریا صنعت ارائه دهنده مشاوره خرید انواع پمپ آب صابون و خنک کننده صنعتی در ایران می باشد.

مشخصات فنی پمپ آب صابون

پمپ آب صابون در دسته الکتروپمپ های گریز از مرکز قرار داشته و بصورت کم فشار و پر فشار، تک پره و چند پره تولید و عرضه میشود. پمپ آب صابون از دو بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از الکتروموتور که در بالا و خارج از سیال خنک کننده قرار میگیرد و پمپ اصلی که همواره بصورت غوطه ور در مخزن سیال خنک کننده قرار می گیرد. پمپ آب صابون در کل یک پمپ عمودی است که در آن موتور همواره در بالا قرار گرفته و اتصال موتور با پمپ از طریق یک شافت بلند و از طریق یک نگهدارنده که بصورت اتصال با پهار پیچ است بوجود می آید. موتور بکار رفته در پمپ آب صابون از نوع سه فاز بوده و بدنه آن از جنس آلومینیومی است تا حداکثر میزان انتقال حرارت را داشته باشد. پمپ آب صابون در دسته پمپ های کم صدا و کم لرزش قرار دارد. آریا صنعت وارد کننده پمپ آب صابون برای ماشین آلات CNC و تراشکاری در ایران می باشد.

پمپ آب صابون ARYUNG مدل ACP-HFپمپ آب صابون ARYUNG مدل ACP-HF
|
100 L/min
موجود
پمپ آب صابون FLOJETپمپ آب صابون FLOJET
|
15.8 L/min
موجود
پمپ آب صابون سری SPC12/4 series محصول FLOJETپمپ آب صابون سری SPC12/4 series محصول FLOJET
|
13 L/min
موجود
پمپ آب صابون Brinkmann Pumpenپمپ آب صابون Brinkmann Pumpen
|
110 L/min
موجود
پمپ آب صابون دستگاه CNCپمپ آب صابون دستگاه CNC
|
45 L/min
موجود
پمپ آب صابون دستگاه تراش چینیپمپ آب صابون دستگاه تراش چینی
|
25 L/min
موجود
پمپ آب صابون چدنی با قابلیت مکش خشکپمپ آب صابون چدنی با قابلیت مکش خشک
|

موجود

توان عمومی پمپ آب صابون

پمپ آب صابون اغلب برای کاربری های سبک صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و شرایط کاری از نظر دمای سیال پمپاژ شده، ویسکوزیته سیال پمپاژ شده و شرایط دشواری که برای بسیاری از انواع پمپ ها وجود دارد برای پمپ آب صابون وجود ندارد. اغلب پمپ آب صابون دارای توان حداکثری 2 اسب بخار hp می باشند و برای انتقال سیال تا ارتفاع حداکثری 15 متر طراحی میشوند. پروانه و کاور پروانه پمپ آب صابون می تواند از جنس استیل و یا آلیاژ سخت آلومینیوم بوده و شافت بکار رفته در ساختار آنها گاهی از جنس استنلس استیل 410 و گاهی از جنس EN8 با روکش تفلون تولید میشود. طراحی عمومی پمپ آب صابون برای پمپاژ سیال آب صابون تا دمای 60 درجه می باشد اما نمونه های خاصی از آنها نیز قابلیت پمپاژ سیال تا دمای 100 درجه را دارند. حداکثر ویسکوزیته سینماتیک اغلب پمپ های آب صابون کمتر از 90 mm2/s و برخی نمونه های آن دارای موتور ضد شعله برای کاربری همراه با سیالات خطر آفرین هستند. هد انتقال سیال در پمپ آب صابونی با بالا رفتن دبی کاهش پیدا کرده و برعکس بگونه ای که برای ارتفاعات بسیار پایین و هدهای کمتر از 2 متر دبی خروجی جریان سیال پمپ آب صابون به 250 لیتر در دقیقه در توان های متوسط آن می رشد.

قیمت پمپ آب صابون

پمپ های آب صابون موجود در بازار اغلب وارداتی و اغلب محصول کشور چین هستند. البته این به معنای پایین بودن کیفیت این محصولات نیست چرا که این تولیدات بسته به برند دارای استاندارد های جهانی بوده و در کشور های معتبر صنعتی نیز در حال استفاده هستند. قیمت پمپ آب صابون بسته به برند تولید کننده و مشخصات مکانیکی آن شامل هد و دبی خروجی و قابلیت پمپاژ سیال با ویسکوزیته متفاوت دارد. در توان های پایین و متوسط قیمت پمپ آب صابون کم فشار با توان 120 وات تک فاز تک طبقه در بازار جهانی قیمتی حدود 20-30 دلار دارد. این در حالی است که قیمت پمپ آب صابون با توان های کاری و فشار کاری بالا 12 بار bar و با قابلیت پمپاژ دبی 3000 لیتر در دقیقه در بازار جهانی به 70-80 دلار نیز میرسد. قیمت پمپ آب صابون خاص تر که برای انتقال سیالات با ویسکوزیته بالاتر و برای هد های بسیار بالا تا 250 متر نیز وجود دارد که دارای دبی پایینتری تا 800 لیتر در دقیقه هستند و قیمتی حدود 150 دلار در بازار جهانی دارند. با توجه به اینکه بدنه و اجزای پمپ آب صابون از جنس های چدنی و استنلس استیل در طرح های مختلف تولید میشود بدیهی است قیمت این پمپ ها با جنس استنلس استیل بسیار بالاتر باشد.

TEL : 021-33116613 | 33961181
Fax : 021-33947858
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation