گیربکس SEW آلمان

 گیربکس SEW آلمان logoگیربکس SEWآلمان یکی از پیشگامان تولید انواع گیربکس صنعتی در دنیا محسوب میشود. شرکت SEW از سال 1931 توسط خانواده Blickle که هم اکنون نیز صاحبان این برند بین المللی هستند کار خود را در زمینه تولید انواع الکتروگیربکس آغاز نمود و ساختمان مرکزی آن در حال حاضر در Bruchsal آلمان واقع شده است. شرکت SEW آلمان علاوه بر تولید انواع گوناگون گیربکس به تولید الکتروموتور و اینورتر نیز در سایز ها و با توانهای مختلف برای صنایع مختلف مبادرت دارد. شرکت SEW آلمان نه تنها به تولید گیربکس ها با موتورهای بسیار قدرتمند از 0.9 الی 225 کیلو وات KW مبادرت دارد، بلکه گشتاور ورودی با میلیون ها نیوتن متر را نیز شامل میشود. شرکت SEW آلمان در حال حاضر بالغ بر 17000 کارمند سر تا سر دنیا دارد.

تاریخچه گیربکس SEW

گیربکس SEW آلمان بعنوان راهبر در تولید موتور های انتقال قدرت و کنترل حرکت به تولید موتور های دنده ای از سال 1931 پرداخته است. در طی 80 سال گذشته مجموعه ای درخشان از نوآوری ها، اختراعات و پتنت های مختلف مانند گیربکس دور متغیر، توسعه درایو های الکتریکی، کنترل های غیر متمرکز و اولین موتور ها با روتور مسی با مصرف بهینه انرژی از ابداعات گیربکس SEW بشمار می روند. استقبال بی نظیر کاربران از گیربکس های دور متغیر ابداعی SEW سبب راه اندازی مرکز اسمبلی این درایو ها در ایالت Ohio در سال 1975 گردید. در حال حاضر گیربکس SEW با دارا بودن مراکز تولید و اسمبلی در 4 نقطه از آمریکا شامل Bridgeport نیوجرسی، دالاس تگزاس، Hayward کالیفرنیا و Lyman سانفرانسیسکو می باشد. بیش از 60 دفتر فنی فروش محصولات گیربکس SEW در دنیا نشان از گستردگی مصرف محصولات آن دارد.کارخانه مرکزی گیربکس SEW با مساحت 250.000 فوت مربع به تولید گیربکس حلزونی K-Series که در سال 2007 از بر روی صفحه اول مجله Plant Engineering Magazine بعنوان یک شاهکار مهندسی قرار گرفت. دفتر مرکزی گیربکس SEW از سال 1987 در شهر Lyman سانفرانسیسکو قرار دارد. گیربکس SEW دارای گواهینامه CE اتحادیه اروپا بوده و مطابق با بالاترین استاندارد های جهانی تولید شده است.

آلیاژ دنده های گیربکس SEW آلمان

یکی از مهمترین مباحث علم متالورژی مربوط به عملیات سخت کاری حرارتی آلیاژ های فلزی از جمله فولاد می باشد. یکی از بارز ترین مشخصات کیفی گیربکس SEW آلمان بکارگیری فرایند سخت کاری حرارتی ویژه که در نهایت به بالاترین قابلیت های کیفی دنده های گیربکس می انجامد می باشد. در واقع قابلیت های مکانیکی از جمله مقاومت سایشی، مقاومت در برابر تنش های پیچشی و حرارتی و مقاومت در برابر تمرکز تنش دنده های گیربکس SEW نه تنها تابع انتخاب ترکیبات شیمیایی مناسب بلکه تحت تاثیر یک سری عملیات حرارتی شامل سرمایش و گرمایش چند مرحله ای آلیاژ فولاد می باشد. بر خلاف ترکیبات آلیاژی دنده های گیربکس SEW که با بکارگیری آنالیز متریال قابل دسترسی هستند، عملیات حرارتی شامل اطلاعات سری می باشد که حتی با مهندسی معکوس نیز قابل دستیابی نبوده و به تکنولوژی تولید شرکت ها بستگی دارد. این امر سبب بالا بودن سختی سطحی دنده های گیربکس SEW در برابر سایش و طول عمر کاری بسیار بالاتر آن در شرایط سخت کاری می شود.

مشخصات گیربکس SEW شافت مستقیم

شرکت SEW آلمان از پیشگامان ابداع و تولید گیربکس شافت مستقیم در دنیا می باشد. با توجه به استفاده گسترده این دسته گیربکس ها در ماشین آلات مسابقه ای بسبب عملکرد سریع آنها و حضور مستمر برندهای خودرو سازی معتبر المانی در این مسابقات گیربکس SEW از نوع شافت مستقیم همواره در این خودرو ها بعنوان انتخاب اول تولید کنندگان مورد استفاده قرار گرفته است. این گیربکس SEW از نوع شافت مستقیم در 3 سری مختلف RX, R , RM تولید شده است. در بین سه سری یاد شده سری R , RM با گشتاور خروجی 1800 نیوتن متر دارای حداکثر توان می باشند. گیربکس شافت مستقیم SEW در هر سری در سایز های مختلفی تولید شده و برای صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

از این رو است که برای استفاده بهینه از زمان در ماشین های مسابقه ای امروزه از این سری گیربکس SEW استفاده می شود تا زمان تعویض کلاچ حداقل و گشتاور ممتدی به سیستم انتقال قدرت وارد شود.

گیربکس شافت مستقیم SEW آلمان سری RXگیربکس شافت مستقیم SEW آلمان سری RX
گیربکس SEW آلمان

830 Nm تن
موجود
گیربکس شافت مستقیم سری R طبقاتی SEWگیربکس شافت مستقیم سری R طبقاتی SEW
گیربکس SEW آلمان

18000 Nm تن
موجود
گیربکس شافت مستقیم SEW آلمان سری RMگیربکس شافت مستقیم SEW آلمان سری RM
گیربکس SEW آلمان

18000 Nm تن
موجود

خواص مکانیکی گیربکس حلزونی SEW

گیربکس حلزونی SEW بصورت ساده و ضد انفجار تولید شده و زاندمان کاری بسیار بالا و تولید صدای بسیار کم از ویژگی های اصلی آنها می باشد. گیربکس SEW از نوع حلزونی در حالت حداکثری گشتاور بالای 4000 نیوتن متر را تولید می کند که نسبت به حجم آن میزان بسیار بالایی می باشد. گیربکس SEW بصورت هالو شافت نیز تولید میشود که قابلیت اتصال سریع بدون نیاز به کوپلینگ را به موتور داشته باشد. اتصال گیربکس حلزونی SEW با فلنچ و بدون فلنچ بسته به نیاز و نوع سیستم صورت می پذیرد. سری ضد انفجار گیربکس SEW نیز برای کار در محیط های بسته صنعتی که با گازهای قابل اشتعال کار می کنند پیشنهاد میشود. تکنولوژی منحصر به فرد گیربکس SEW در فراوری فلزات و فولاد بکار رفته در این سری از گیربکس ها و میزان مقاومت سایشی بسیار بالایی که برای شافت اسپیرال در گیربکس حلزونی بکار رفته است طول عمر این قطعات در تماس با چرخدنده ها را به شدت بالا برده و طول عمر قطعات را افزایش می دهد. از این حیث گیربکس SEW دارنده فناوری حرارتی تولیدی برتر در میان دیگر تولید کنندگان می باشد و هزینه های جانبی آن نیز کمتر می باشد.

گیربکس حلزونی SEW سری Sگیربکس حلزونی SEW سری S
گیربکس SEW آلمان

4000 Nm تن
موجود
گیربکس حلزونی ضد انفجار SEWگیربکس حلزونی ضد انفجار SEW
گیربکس SEW آلمان

4000 Nm تن
موجود

گیربکس هالوشافت SEW سری TorqLOC

گیربکس SEW سری TorqLOC از نوع اتصال سریع به موتور و بصورت هالوشافت بوده و در شکل ها و طراحی های مختلفی تولید میشود بگونه ای که قابلیت ایجاد گشتاور در رینج بسیار وسیعی از 92 الی 4300 نیوتن متر Nm را دارد. این گیربکس هالوشافت SEW در حالت حلزونی هلیکال با کد ST در 7 سری مختلف با کمترین قطر شافت 20 میلیمتر و حداکثر قطر 75 میلیمتر که گشتاور 4000 نیوتن متر را تولید می کند موجود است. گیربکس هالوشافت SEW در حالت هلیکال با شافت موازی با کد FT و در 7 سری با حداقل قطر شافت ورودی 30 میلیمتر و حداکثر 75 میلیمتر و حداکثر گشتاور تولیدی 4300 نیوتن متر Nm معرفی شده است. گیربکس SEW در سری Helical-bevel با 7 سایز ورودی و گشتاور خروجی مختلف معرفی شده است که گشتاور حداکثری 4300 نیوتن متر را تولید می کند.

گشتاور و سرعت خروجی این سری از گیربکس ها در رینج و دامنه بسیار وسیعی قابل تغییر می باشد.

گیربکس هالوشافت SEWگیربکس هالوشافت SEW
گیربکس SEW آلمان

تن
موجود

گیربکس دور متغیر SEW

شرکت SEW آلمان از پیشگامان در نو آوری و ابداع گیربکس دور متغیر بوده است. بسیاری از استاندارد های تولید گیربکس دور متغیر توسط شرکت SEW آلمان به ثبت رسیده و در واقع تولید کنندگان دیگر این محصول کاربردی در صنایع که راه حلی برای جلوگیری از ایجاد تنش کششی در برخی محصولات نیز محسوب میشود تولید این محصول را با کپی برداری از گیربکس SEW و تابعیت از استاندارد های ثبت شده توسط این شرکت معظم عملی ساخته اند. گیربکس دور متغیر SEW در واقع نسل جدیدی از گیربکس های صنعتی می باشد که قابلیت تغییر دور با نسبت های مشخص بصورت منوال و همچنین کنترل از راه دور را دارد. این قابلیت گیربکس SEW بیشتر به منظور افزایش طول عمر و انتقال فشار کمتر بر روی محصول خروجی و بالاخص در تولید محصولاتی که تحت تنش کششی قابلیت های خود را از دست می دهند و یا پاره می شوند مورد استفاده قرار می گیرد و هر چند استفاده محدودتری در صنایع دارد اما در تولید محصولات خاص اثر بخشی بسیار ایده آلی در کیفیت محصول نهایی دارد. گیربکس SEW در حال حاضر در حال بهبود کیفیت این سری از گیربکس های خاص در جهت کنترل زمانی در سیکل های کاری بر روی دور ایجاد شده می باشد.

گیربکس دور متغیر SEW سری VU/VZگیربکس دور متغیر SEW سری VU/VZ
گیربکس SEW آلمان

45 KW تن
موجود
گیربکس دور متغیر SEW سری Dگیربکس دور متغیر SEW سری D
گیربکس SEW آلمان

11 KW تن
موجود

TEL : 021-33116613 | 33961181
Fax : 021-33947858
Email: info [at] sanataria.ir
Web: www.sanataria.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Aria Sanat Corporation